KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Väggrelief 13128249
nr 1312 8249
Stig-Ã…ke Lund
(f. 1932), Sverige
Väggrelief, "Flyplog", silver. Signerad, daterad -73. Motivet: 15x15 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 mars 2020
kl 18:37:38
9/3 18:32:38
Stig-Ã…ke Lund
Läs mer om Stig-Ã…ke Lund
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver